gyógytorna

A gyógytorna bizonyos rehabilitációs protokollra épülő mozgásprogram. Ez a rehabilitációs időszak nem csak egy sérülést követően, de egy tervezett műtétet megelőzően is történhet, illetve sportolók esetén rendszeres sérülés prevenciós céllal is megvalósulhat. 

Fontos ugyan a nemzetközi szakmai protokoll ismerete, de a szakmai tapasztalat és az adott páciens ismerete ezen sokat módosíthat. 

Mint az orvostudománynak, a fizioterápiának is rengeteg szakiránya van, mi a Studio F360-ban főleg mozgásszervi fizioterápiával és sportrehabilitációval, prevencióval foglalkozunk. 

Hogyan épül fel egy gyógytorna program?

Gyógytorna program első lépése egy mozgásszervi állapotfelmérés, mely alapos anamnézis felvétellel indul. Ezt követi egy részletes fizikális vizsgálat, melyhez egyáltalán nem szükségesek az orvosi képalkotó vizsgálatok. Ez azért van, mert a fizioterápiás diagnózis szempontjából nem kardinális kérdés, hogy mit mutat egy MR vagy UH eredmény. 

Nagyon fontos kiemelni, hogy mozgásszervi szakemberként nem a képalkotó vizsgálatok eredményeit kezeljük. Az adott személy mozgásmintája és egyéb mozgásszervi vizsgálati eredményei alapján felállított fizioterápiás terv alapján dolgozunk. 

Sokszor nem különül el élesen a gyógytorna és a manuálterápiás  kezelések eszköztára, ezért leggyakrabban komplex kezelésekben gondolkodunk. 

 

Mitől jó egy szakember?

Számos terápiás megközelítés létezik, azonban minden szakember eszköztára kicsit más. Így egy adott problémára számos megoldás létezhet, ahol egyik sem feltétlen jobb a másiknál.

A jó szakembert azonban az különbözteti meg, hogy nem a tankönyvben megtanult protokollt szeretné ráerőltetni pácienseire, hanem figyel, hallgat, és olvas a test jelzéseiből. Majd addig keres, míg utat nem talál a probléma forrásához. Csakúgy, mint Sherlock Holmes a filmekben.

szeretettel várnak gyógytornász szakembereink

foglalj időpontot!